Muzeum Motyli

Atrakcje

turystyczne Władysławowa

WIEŻA WIDOKOWA W DOMU RYBAKA

Znajduje się w tym samym budynku co Muzeum Motyli. Z górnego tarasu w słoneczny dzień można podziwiać cały półwysep helski.

MUZEUM ILUZJI

Na wystawie odkryjecie tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików. Obejrzycie zabawki optyczne z XIX wieku i zasadę działania Zoetropu - pierwszego na świecie zmieniacza obrazów. Wystawa składa się z ponad 100 eksponatów z dziedziny optyki i fizyki a wśród nich Kalejdoskop Gigant, Ruchoma Ściana, Śpiewająca Misa Czarodziejów I Uciekające Skrzaty, których nigdy nie uda Ci się policzyć.

HALLERÓWKA

900 m od Muzeum Motyli.
Letni dom Generała Józefa Hallera obecnie Izba Pamięci i muzeum

ALEJA GWIAZD SPORTU

1400 m od Muzeum Motyli
główny deptak spacerowy, na którym znajdują się mosiężne gwiazdy polskich sportowców 

WĄWÓZ CHŁAPOWSKI

3,5 km od Muzeum Motyli
ąwóz obejmuje ponad 24 ha. Chronione są tu między innymi takie gatunki flory jak: żarnowiec miotlasty, rokitnik zwyczajny, dzwonek okrągłolistny, jałowiec, bażyna czarna, bluszcz pospolity i paprotka zwyczajna. Specyficzne czerwone ubarwienie ziemi występujące w wąwozie jest wynikiem wód gruntowych zawierających duże ilości związków żelaza.

LATARNIA MORSKA

9 km od Muzeum Motyli
W latarni znajduje się Muzeum Latarnictwa prezentujące "Dzieje latarnictwa morskiego". Obiekt wpisany został do rejestru zabytków, jego początki szacowane są na XVII wiek.