Muzeum Motyli

Atrakcje

turystyczne Władysławowa

WIEŻA WIDOKOWA W DOMU RYBAKA

Znajduje się w tym samym budynku co Muzeum Motyli. Z górnego tarasu w słoneczny dzień można podziwiać cały półwysep helski.

WYSTAWA MAGICZNY ZAWRÓT GŁOWY

Magiczny Zawrót Głowy to miejsce, w którym odkryjecie tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików. Obejrzycie zabawki optyczne z XIX wieku i zasadę działania Zoetropu - pierwszego na świecie zmieniacza obrazów. To wszytko znajdziecie na niesamowitej wystawie do której dojdziecie przez najśmieszniejszy GABINET ŚMIECHU z 13 lustrami. Atrakcja polecana dla dorosłych i dzieci.

HALLERÓWKA

900 m od Muzeum Motyli.
Letni dom Generała Józefa Hallera obecnie Izba Pamięci i muzeum

ALEJA GWIAZD SPORTU

1400 m od Muzeum Motyli
główny deptak spacerowy, na którym znajdują się mosiężne gwiazdy polskich sportowców 

WĄWÓZ CHŁAPOWSKI

3,5 km od Muzeum Motyli
ąwóz obejmuje ponad 24 ha. Chronione są tu między innymi takie gatunki flory jak: żarnowiec miotlasty, rokitnik zwyczajny, dzwonek okrągłolistny, jałowiec, bażyna czarna, bluszcz pospolity i paprotka zwyczajna. Specyficzne czerwone ubarwienie ziemi występujące w wąwozie jest wynikiem wód gruntowych zawierających duże ilości związków żelaza.

LATARNIA MORSKA

9 km od Muzeum Motyli
W latarni znajduje się Muzeum Latarnictwa prezentujące "Dzieje latarnictwa morskiego". Obiekt wpisany został do rejestru zabytków, jego początki szacowane są na XVII wiek.