Muzeum Motyli

Muzeum Motyli w skrócie

Nasze muzea powstały po to, żeby wzbudzać zachwyt
i naturalną ciekawość świata przyrodniczego wśród zwiedzających je turystów.
Dwie oddzielne ekspozycje liczące ponad osiem tysięcy okazów powstały
 z prywatnych zbiorów dwóch osób Stanisława i Tomasza.
W naszych muzeach obejrzycie egzotyczne motyle i ćmy, a także chrząszcze, patyczaki,
straszyki, pluskwiaki, gigantyczne pająki ptaszniki oraz jadowite skolopendry i skorpiony z całego świata.
Muzeum Motyli to idealne miejsce nie tylko dla entuzjastów owadów, ale dla każdego, kto jest ciekawy świata.
Poza owadami znajdziecie u nas mnóstwo przedmiotów związanych z owadami, takich jak:
monety, znaczki, biżuterię, ceramikę i przedmioty użytkowe.
Mamy nadzieję, ze już wkrótce spotkamy się na miejscu i zabierzemy Was w podróż do świata na sześciu nogach...

Muzeum Motyli w Łebie

Muzeum Motyli w Łebie powstało w 1999 roku i na stałe wpisało się w najważniejsze atrakcje turystyczne Łeby. W 2016 roku przenieśliśmy się do naszej nowej własnej siedziby i mieścimy się w samym centrum Łeby przy ul. Wojska Polskiego 5. Muzeum jest obiektem całorocznym i wysoko ocenianym przez odwiedzających turystów. Ekspozycja w Łebie prezentuje około 4500 okazów, oraz bardzo bogatą kolekcję przedmiotów użytkowych związanych z motylami i owadami. Ponadto dla najmłodszych przygotowaliśmy OWADZIE KINO z Pszczółką Mają, a dla starszych stanowiska do obserwacji owadów pod mikroskopem i TEST wiedzy o owadach.

Muzeum w Łebie

Muzeum we Władysławowie

Muzeum Motyli we Władysławowie od samego początku mieści się na 3 piętrze Wieży Widokowej w Domu Rybaka - najbardziej rozpoznawalnego punktu widokowego na Półwyspie Helskim.
W dwóch salach prezentowane są motyle i egzotyczne owady z całego świata - łącznie około 3500 okazów. Tak samo jak bliźniacza placówka w Łebie, Muzeum we Władysławowie rozpoczęło swoją działalność w 1999 roku. Muzeum Motyli jako atrakcja turystyczna czynna jest cały rok. Przed wejściem do muzeum znajduje się sklepik, w którym można zakupić pamiątki związane z owadami.

Muzeum we Władysławowie